r 2007

-Úvod

-O Egyptě obecně

-Mapky a počasí

-Hurghada

-Hotel Arabela

-Nakupování

-Stravování

-Galerie foto

-Slovníček

 

-------------------------------

r 2010

-Royal Palace

-Nakupování

-Stravování

-Zábava

-Galerie foto 2010

 

 

Hurghada - jedno z nejznámějších středisek u Rudého moře leží asi 550 km jižně od Káhiry. V Hurghadě je mezinárodní letiště. Let z Prahy sem trvá asi 4,5 hodiny. Hurghada jako turistické centrum existuje jen něco přes 20 let. Původně tu byla jen malá rybářská vesnička, později velká vojenská posádka.

V Hurghadě žije asi 40 000 obyvatel. Egypt a město Hurghada je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře.

Hurghada je situována v blízkosti Káhiry a Luxoru, kde je možnost navštívit monumentální staroegyptské památky.

Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky , za neopakovatelným potápěním a  světem korálových útesů.

Místní hotely jsou připravené plně vyhovět nárokům  turistů a to i pokud jde o nadstandardní služby (Fitness centra, půjčovny kajaků , šlapadel a jachet, programy pro návštěvníky všech věkových kategorií jsou samozřejmostí.)Pohádkově modré moře a bělostný písek na plážích. Hurghada žije trochu mimo muslimský svět. Každý den se tu pořádá nějaká diskotéka, v provozu je mnoho nočních klubů.

Hotely
Hurghada je velké středisko. Jsou tu hotely tří i pětihvězdičkové. Liší se nejen kvalitou poskytovaných služeb ale třeba i vzdáleností k pláži a vstupem do vody (někdy molo nebo schůdky přes korál, někde písek s pozvolným vstupem do moře).

Hotely v Egyptě nabízejí výborný servis, bohatou nabídku jídla i pití v programech all inclusive, čisté denně upravované hotelové pláže, většinou ochotný personál schopný bezproblémové komunikace v angličtině a němčině i v ruštině.

Sakalla

Sakalla je nové, jižní turistické centrum Hurghady. Na hlavní třídě se dají koupit všechny možné i nemožné suvenýry ,ale jsou tu také typické kavárny a restaurace, můžete si dát sheeshu (vodní dýmka) a láhvové pivo Stela, nebo typickou černou kávu.

Ad Dahar

Ad Dahar je severněji položená, starší část Hurghady. Na rozdíl od Sakally na Vás zde více dýchne atmosféra Egypta a arabského světa vůbec. Je zde několik mešit, bazarů, kavárny, rušné ulice a hlavně o něco méně turistů.

 

 

 

 

r 2008

-Hurghada 2008

-Marina 2008

- Le Pacha 2008

-Nakupování 2008

-Stravování 2008

-Zábava a přátelé 

-Galerie foto 2008

-Videa

 

 

--------------------------

 

 

NetAgent