r 2007

-Úvod

-O Egyptě obecně

-Mapky a počasí

-Hurghada

-Hotel Arabela

-Nakupování

-Stravování

-Galerie foto

-Slovníček

 

-------------------------------

r 2010

-Royal Palace

-Nakupování

-Stravování

-Zábava

-Galerie foto 2010

 

Hotel Arabela

Vchodová brána

Přední část hotelu

I s naší vlajkou

Ubytování
Při výběru ubytování je velmi důležitá poloha pokoje.  Takže je důležité, aby byl hotel přímo u moře. U rozlehlých hotelových komplexů může být komplikací i umístění pokoje v hotelu (daleko od moře či recepce), to se ale dá změnit pár dolary bakšišného v recepci. Arabela je je obklopena ze tří stran mořem a uprostřed areálu jsou dva velké bazény a dva dětské, u každého bazénu a moře je bar plus ještě další tří noční bary.

Areál hotelu Arabela

Volný čas
Připraveny jsou pro návštěvníky rozličné vodní sporty a cvičení,

možnost potápění nebo výletu do pouště na velbloudech, oslech, ale i čtyřkolkách.

Rudé moře
Jedno z nejseverněji položených korálových moří, s příjemnými teplotami vody po celý rok, ideální pro koupání a potápění, snadno dostupné. Vzniklo na prasklině v zemské kůře, kde se od sebe vzdalují dvě pevninské desky, africká a euroasijská. Táhne se v délce přes 1900 km mezi Afrikou a Arabským poloostrovem a neústí do něj žádná řeka. Patří k nejslanějším mořím světa (salinita až 40 promile), protože výpar z jeho hladiny je zvyšován horkým pouštním klimatem okolních zemí. Jeho neobvyklé jméno se odvozuje od měkkýšů na jeho dně, z nichž se získávalo barvivo purpur, nebo od barev okolní pouště při západu slunce.

Průzračně čistá voda Rudého moře, čistá písečná pláž, pozvolný vstup do vody, přitom pár metrů od břehu korály se spoustou ryb, rybiček a dalších obyvatel mořského světa. I tahle ideální kombinace může v Egyptě nastat. Zdaleka ale ne všude. Někde zasahují korály až ke břehu ,takže do vody se dostanete jen přes molo, někde potřebujete boty do vody, jinde bude zase krásná pláž s jemným pískem - ale bude to daleko ke korálům.

Mimo vodních sportů se můžete zajít podívat do Muzea mořské biologie, které se nachází několik kilometrů severně od centra.

Jako dopravu využijte zdejší mikrobusy, které by Vás neměly vyjít dráž než na 1 LE na osobu . Řidič možná nasadí astronomickou částku, Vy se však nedejte obalamutit a trvejte na své 1 LE, nebojte se arbských spolucestovatelů.

 

Lze využívat místní taxi, kterých  během minuty kolem Vás projede asi pět,sotva se zastavíte už na Vás troubí a zastavují, za předem dohodnutou cenu 10-20 LE ,Vás odvezou kamkoliv po Hurghadě (platit až v místě cíle). Je výhodnější nebrat si taxi u hotelu,ale popojít sto metrů na hlavní třídu a tam si taxi zastavit. Je třeba si zvyknout ,že řidiči stále troubí na auta, na známé, ale i jen tak s radosti, že mají rito. Troubí všichni a stále. Také se nesmíte divit,že jezdí v protisměru a v noci třeba bez světel.
V muzeu funguje biologická stanice a je zde také docela pěkné akvárium.

 

 

r 2008

-Hurghada 2008

-Marina 2008

- Le Pacha 2008

-Nakupování 2008

-Stravování 2008

-Zábava a přátelé 

-Galerie foto 2008

-Videa

 

 

----------------------------

 

 

 

 

NetAgent